Labioplastyka – korekta warg sromowych

Ginekologia estetyczna może być dla wielu kobiet nieco wstydliwa. Mało tego, wiele kobiet nie jest świadoma o istnieniu takich zabiegów, a przecież może to rozwiązać problemy z budową czy funkcjonowaniem okolic intymnych. Jednym z takich zabiegów jest labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych mniejszych i większych.

Na czym polega labioplastyka

Zabieg ten przeprowadzany jest zazwyczaj podczas jednego z trzech przypadków:

  • korekta warg sromowych mniejszych – przeprowadzane u kobiet, które borykają się z przerostem warg sromowych mniejszych, wystając znacząco poza obręb warg sromowych większych. Nadmiar skóry jest usuwany, a wargi sromowe są odpowiednio modelowane w celu nadania właściwego kształtu.
  • hipertrofia warg sromowych większych – przerost warg sromowych większych polega na tym, że są one zbyt rozrośnięte lub wydłużone, wywołując u kobiety uczucie dyskomfortu i kompleksy. Tak jak w pierwszym przypadku, tak i tutaj, korygowany jest nadmiar fałd oraz odpowiednio modelowany.
  • atrofia warg sromowych większych – jest to sytuacja odwrotna do wyżej wymienionej, ponieważ objawia się utratą wielkości przez wargi sromowe większe. Wywołane może być to poprzez starzenie się organizmu lub nagłą utratę wagi. W tym przypadku labioplastyka polega na wypełnieniu warg sromowych tkanką tłuszczową pobraną od pacjentki. Innym wypełniaczem może być kwas hialuronowy.

Labioplastyka jest w stanie zlikwidować wszystkie problemy, ale zabieg ten często stosowany jest przez kobiety ze względów czysto estetycznych.

Zazwyczaj wszystkie rodzaje korekty warg sromowych odbywają się w ciągu jednego dnia. Wedle upodobań pacjentki, znieczulenie może być miejscowe lub ogólne. Te drugie stosuje się zwykle w przypadku szczególnych wskazań. Zabieg labioplastyki wykonywany może być za pomocą klasycznej chirurgii lub z użyciem lasera, co zmniejsza inwazyjność oraz wspomaga gojenie ran. Właściwa korekcja warg sromowych może trwać od 30 do 120 minut i uzależniona jest od rodzaju zabiegu i jego rozległości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *