Stomatolog Maksmed w Łęcznej – bezbolesne lecznie zębów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu

Stomatologia zachowawcza jest obszarem w stomatologii, który leczy jamę ustną z próchnicy, urazów i patologicznych schorzeń zębów. Dzięki wczesnej diagnozie i usunięciu poważnie zmienionych tkanek zęba można uniknąć powikłań związanych z bólem zęba, co prowadzi do konieczności leczenia kanałowego. Żywy ząb jest znacznie cenniejszy niż ząb leczony kanałowo, dlatego ten rodzaj leczenia jest ostatecznym rozwiązaniem, jakie wybieram jako  stomatolog po wyczerpaniu wszystkich innych metod leczenia zachowawczego.

Używamy najnowszych materiałów kompozytowych światłoutwardzalnych, które pozwalają zrekonstruować przednie i tylne zęby. Koncentrujemy się również na przywróceniu prawidłowego funkcjonowania każdego zęba.

Leczenie stomatologiczne świadczone przez dentystę w Łęcznej

Zabiegi stomatologiczne które wykonujęmy w gabinecie dentystycznym w Łęcznej nie powodują dolegliwości bólowych u pacjentów, ponieważ stosujemy dobrej, jakości znieczulenie miejscowe. Wykorzystujemy system komputerowy i mikroprocesor który umożliwia dokładne aplikowanie środka do znieczulenia bez odczuwania przez pacjenta rozpierania tkanek. Pacjenci zgłaszający się z niewielkimi ubytkami mogą skorzystać z nieinwazyjnego leczenia ozonoterapią połączoną z remineralizacją unikając w ten sposób borowania. Jest to metoda którą często wykorzystujęmy do leczenia zębów u dzieci.

W gabinecie dentystycznym w Łęcznej można poddać się takim procedurom zachowawczym:

  • Kontrola stanu uzębienia
  • Ozonowanie zębów
  • Leczenie zmian próchniczych wraz z wypełnieniem
  • Odbudowa złamanych zębów lub posiadających nieprawidłowy kształt
  • Rekonstrukcja zębów
  • Niwelowanie szpar między zębami.

Pozostałe usługi stomatologiczne

W swoim gabinecie dentystycznym w Łęcznej wykonujemy następujące rodzaje leczenia zębów:

Leczenie kanałowe

Leczenia kałowe zęba polega na usunięciu z kanału zainfekowanej miazgi. Pracując jako stomatolog posiadam w swoim gabinecie dentystycznym nowoczesny sprzęt RTG, mikroskop, lupy stomatologiczne. Pacjenci zgłaszający się do gabinetu na przykład z zakrzywionymi kanałami poddawani są leczeniu kanałowemu z użyciem mikroskopu, co daje możliwość dokładnego wyleczenia zęba i uniknięcia jego szybkiej utraty.

Leczenie chorób dziąseł i przyzębia

W Łęcznej można poddać się leczeniu schorzeń przyzębia i błony śluzowej. Jeżeli zauważony zostanie stan zapalny w obrębie dziąseł należy jak najszybciej zgłosić się do gabinetu dentystycznego, aby zapobiec utracie zęba. Podczas kontroli dokonam badania stanu tkanek miękkich i zębów i podejmę właściwą metodę leczenia. Warto wiedzieć, że stomatolog do leczenia paradontozy wykorzystuje metody rentgenowski oraz testy mikrobiologiczne. Ponadto wykorzystywany jest: skaling naddziąsłowy, piaskowanie zębów, ozonoterapia, szynowanie. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia, ponieważ każdy przypadek chorób przyzębia może być inny. Zawsze po wizycie udzielam wskazówek jak w domu dbać o dziąsła i wykonywać odpowiednie zabiegi higieniczne jamy ustnej.

Leczenie stomatologiczne dzieci

Leczenie zębów mlecznych u dzieci ma duże znaczenie, ze względu na ich mały poziom mineralizacji, przez co są podatne na zmiany próchnicze. Wczesna utrata zębów mlecznych może przyczynić się do powstawania wad zgryzu. Bardzo ważne jest oswajanie dziecka z gabinetem dentystycznym i stomatologiem, będzie to rzutowało na przebieg kolejnych wizyt. Podczas wizyty rodziców z dzieckiem w gabinecie stomatologicznym zaproponuję zabiegi profilaktyczne takie jak: lakierowanie, lapisowanie, leczenie zmian próchniczych.

Stomatologia estetyczna

Podczas wizyty stomatologicznej pacjent może poddać się usuwaniu kamienia, piaskowania (usuwanie przebarwień), wybielania nakładkowego. Zalecane jest wykonanie fluoryzacji, aby zęby stały się bardziej odporne na inwazję bakterii przyczyniających się do powstawania próchnicy. Aby posiadać białe i równe zęby, można zdecydować się na licówki porcelanowe osiągając prawidłowy kształt i kolor zębów.

Protetyka i implantologia

Braki w uzębieniu nie stanowią już przeszkody w posiadaniu pełnego i pięknego uśmiechu. Uzupełnienie braku zębów naturalnych może nastąpić poprzez odbudowę uszkodzonych zębów za pomocą licówek, koron, wkładów koronowych, mostów, protez ruchomych. W przypadku zębów ruszających się, mogę zapewnić ich unieruchomienie stosując szyny zewnątrz lub wewnątrzzębowe. Implantologia to nowoczesna metoda uzupełnienia braków w uzębieniu. Polega na wszczepieniu do kości wkładu tytanowego, który zastępuje korzeń zęba, za pomocą łącznika przytwierdzam go do korony porcelanowej.

Chirurgia stomatologiczna

Jest to jeden z najtrudniejszych działów stomatologii i nie ogranicza się tylko do usuwania zębów. Obecnie wykonując zabiegi w Łęcznej dbamy, aby pacjent nie odczuwał bólu i czuł się komfortowo. Zabiegi chirurgiczne, jakim można poddać się w gabinecie dentystycznym Maksmed to np.: ekstrakcja zębów mądrości i zatrzymanych, przygotowanie do leczenia protetycznego, zabiegi hemisekcji i resekcji, przeszczepy dziąsła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *